Günümüzde artan harcamalara ve çoğu zaman bankalara olan borcumuzu ödemek için acil nakit ihtiyaç dururuz. Borcumuzu kapatmak istesek başka bankadan kredi çekemeyiz ve yasal takipteyim nakit lazım haberleri gözümüze çarpar. Bunlar çoğu zaman banka gibi çalışmakta bizlere kredi verip üzerine faiz eklerler. Ancak bu kuruluşlar bankalarla kötü geçmişimiz olduğunun  farkında olup bize bankalardan daha faiz uygularlar.

yasal-takiptekilere-kredi

yasal-takiptekilere-kredi

Peki bu kuruluşlar ne kadar güvenilir derseniz; genelde ödeme vadelerini geçirmediğinizde işinizi görürsünüz. Ancak her önüne gelen acil nakit kredi veriyorum diyen firmalara araştırmadan kredi almamanız sizin faydanıza olacaktır. Yolda yürürken yada internette dolaşırken sicil bozuk olana kredi  gibi yazılar gözünüze çarpar.

Kara Listedeyim,Kredi Çekemiyorum Ne Yapmalıyım?

Günümüzde bilinçsizce kredi kartı kullanımı artmıştır. Kişiler onu kullanırken cebinden çıkıyormuş gibi düşünmezler. Sonra bankaya ödenmeyen borçlar birikir ve kartlar patlar. Bu borçları kapatmak için acil nakit para aramaya başlarız. Peki kara listedeyim, kredi çekemiyorum ne yapmalıyım? ; öncelikle kara listeye düştüğünüz andan itibaren banka avukatları sizi aramaya başlayacaklardır. Bunlarla bir karşılıklı anlaşmaya varmanız sizin işinizi kolaylaştıracaktır. Ancak onlar toplu olarak borcunuzu kapatmanız işinize gelse de siz avukatları taksitlendirme konusunda mutlaka ikna etmelisiniz.

Kredinizi Biz Çekelim Siz Ödeyin

Başka bir yol ise; biz kredi çekelim siz ödeyin diyen kurumlarla tanışabilirsiniz. Ancak bunlar internette çok türemiş olup kesinlikle internette bağ kurmanızı önermeyiz. Çünkü karşılıklı konuşup sözleşme imzalamanız sizin faydanıza olacaktır. Bunlar kendileri gidip kredi çeker siz onlara ödeme yaparsanız ancak karşılığında muhakkak senet imzalarsanız. Sahte firmalar size senet imzalatıp ortadan kaybolabilirler. Sonuçta kara listede olan ve kredi çekemiyorum diyen bir kişi için kredi çekecektir. Ondan dolayı size hayli yüksek bir faiz ve komisyon yükleyecektir. Bunu da çoğu kişi kabul eder.

Acil para durumunda diğer bir yol tefecilerdir. Ancak bu yolu önermeyiz çünkü tefeciler yaptırımları ağırdır. Yine de ihtiyacınızda çekmek zorunda kalırsanız vadelerinizi kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Ayrıca her vade için ayrı senet yapmanız sizin faydanıza olacaktır. Böylece ödediğiniz senetler elinize geçecek olup ödeyemediğiniz takdirde ise tefecinin elinde kalan senet üzerinden yaptırım görürsünüz.