Bankalardan kredi alma olanağı bulamayan kişiler senet karşılığında para verebilecek yerler aramakla birlikte, belli başlı şartlar dahilinde senet karşılığında kredi veren pek çok şirket bulunmaktadır. Bu şirketler söz konusu hizmeti vermek için belli başlı şartlar aramakla beraber, senetle kredi almak için gerekli şartlar çok da katı bir sürece tabii olmamaktadır.

BİZ KREDİNİZİ ÇEKELİM SİZ ÖDEYİN

Adı verilen bu firmalar üzerinden senetle para almak istiyor isek yapmamız gereken tek şey giderek başvuru yapmak olmaktadır.  Çünkü bu firmaların işleyiş sistemi dahilinde herhangi bir eleme ya da müşterileri seçme gibi durum olmamakla beraber, başvuru yapan hemen hemen herkesin talepleri kabul edilmektedir.  Bu firmaların işleyiş sistemleri ile ilgili bilgi vermemiz gerekir ise iki başlıkta incelemenin oldukça faydalı ve açıklayıcı olacağı aşikardır:

  1. Bankalardan Kredi Alma İhtimalleri Bulunan Kişiler:

Bireysel olarak bankalara başvuru yaptığı halde olumlu sonuç alamayan kişilerin adı geçen firmalar aracılığı ile bankalarla irtibata geçmesi sonucunda olumlu olarak sonuç alma ihtimalleri oldukça yükselmektedir. Bu nedenle de söz konusu firmalara yaptığımız başvuru sonucunda ilk olarak yapacakları işlem bizim adımıza bankalara kredi talebinde bulunmak olmaktadır.

  1. Senetle Para Alma Süreci:

Anlatılmakta olan bizim adımıza kredi alma sürecinin olumsuz sonuçlanması sebebi ile bu konuda uygulanmakta olan ikinci aşamaya geçilmektedir.  İkinci aşama ise firmaların kendi adlarına kredi başvurusu yaparak bankalardan belli bir tutarda para tahsil etmeleri ve bu paraları da komisyonlar dahilinde ve senet imzalamamız sureti ile bize vermeleri işlemidir.

Tüm bu işlemler tamamen yasal süreçler dahilinde olmakla beraber para sıkıntısı çektikleri halde bankalar aracılığı ile halledemeyen kişiler gönül rahatlığı ile bu firmalardan hizmet  alabilirler.