Bankalardan kredi çekebilmeniz için öncelikli 18 yaşını doldurmuş olmak ve belirli bir gelirinizin olması gerekmektedir. Yani SGK lı bir işte çalışıyor olmasınız gerekmektedir. Daha sonraki en önemli koşul ise, kredi notunuzun yüksek olması gerekmektedir. Kredi notunun yüksek olması, sizin daha önce bankalar ile çalışmış olmanız ve ödemelerinizi düzenli yapmanızdan geçmektedir. Yani siz ödemelerinizi düzenli yapmışsanız, kredi notunuzda yükselme olur. Eğer ödemelerinizi düzenli yapmamışsanız, zaten kredi notunuz düşük olur. Kredi notu düşük olan kişilerin bankalardan kredi çekmesi zordur. Çünkü bankaların öncelikli kredi verme şartlarından birisi kredi notudur. Kredi notu düşük olan kişiler bankalar için ödeme zorluğu çeken riskli kişilerdir. Bu nedenle kredi başvuruları red kararı alır. Ama kredi notunuz bankalar ile pek çalışmadığından dolayı düşük ise, kredi başvurusunda bulunmadan önce, herhangi bir bankadan kredi kartı alıp kullanmanız gerekmektedir. Bir süre kredi kartınızın kullanıp, ödemelerini de düzenli yaptığınız taktirde, kredi notunuz yükselmeye başlayacaktır.

Yükselmiş kredi notunuz ile kredi başvurunuzu yapmak, onaylanması açısından önemlidir. Eğer kredi notunuz yüksek ise, zaten kredi çekmenizde bir sorun oluşmaz. Tabi devam eden bir krediniz yok ise. Çünkü krediler de bazı kısıtlamalar yapılmıştır. Bir kişinin aylık gelirinin %45 kadar ancak kredi ödemesi olabilecek şekilde. Yani sizin devam eden bir krediniz var ise ve bu krediniz sizin aylık gelirinizin %45 ini kapsıyor ise, başka bankadan kredi başvurunuz olumlu sonuçlanmayabilir. Çünkü ödeme zorluğu çekebileceğiniz düşünüleceği için red kararı alabilir. Ama mesela aylık gelirinizin %30 unu kapsıyorsa ise, kalan %15 kadar kredi çekebilirsiniz. Tabi bu oranlar ihtiyaç kredileri için verilmektedir.

Ya da devam eden krediniz yoksa, size cazip gelen herhangi bir bankanın WEB sitesinden kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. İstediğiniz miktarı, TC kimlik numaranızı, adınızı, soyadınız ve iletişim bilgilerinizi yazıp göndermeniz yeterli. Birkaç dakika içinde kredi başvuru sonucunuz gelecektir. Olumlu gelen kredi sonucunda, bankanın size en yakın şubesine gidip kredinizi kullanabilirsiniz.