Günümüzde artan ihtiyaçlar sonucunda kişiler ihtiyaçlarına yetememekte ve nakit sıkıntısı içine girmektedir. Banka notu kötü olanlara müjdemiz bulunmakta onlara komisyon kredi çekme teklifini sunacağız. Şimdilerde herkesin kolaylıkla bu gibi krediler çektiğini söylemeden geçemeyeceğiz. Hem nakit ihtiyacınızı karşılar hem de dilerseniz taksitle ödemenize yardımcı olurlar.  Bunların genel mottosu size belli bir nakit verip karşılığında komisyon almalarıdır. Baştan söylememiz gerekirse bankalarda biraz fazla faiz yani komisyon ile çalışmaktadırlar.

Komisyonla Kredi Çıkartanlar

Bankalar son yıllarda müşterilerin kredi kartı veya kredilerini ödeyememesinden dolayı bazı sınırlandırmalar getirmiştir. Kredi almak için yasal prosedür gereği mutlaka  resmi bir yerde çalışmanız gerekmektedir. Böylece banka vereceği paranın geleceğine dair kendisine bir güvence altında hissetmektedir. Bilindiği üzere bankada üst düzey bir tanıdık veya gerekli koşullarda onlarla anlaşarak veya komisyon kredi çeken firmalar ile anlaşarak bu gibi durumları belli komisyon karşılığında aşabilirsiniz.

Kimlere Komisyon Kredi Verilir

Müşteri ayrımı yapmaksızın belirli bir kriterleri olmaksızın herkese komisyon karşılığı kredi çıkartılır. Genel olarak da siz kredinizi çekin biz ödeyelim tarzında bir mottoları bulunur. Çalışma şekillerine gelince bunlar belli kişiler aracılıyla kredi başvurusunda bulunduğunuzu ve ne kadar çekeceğiniz konusunda bilgi sahibidirler. Genel olarak % 10- 15 arasında komisyon alırlar.  Daha sonra bankada size yönlendirdikleri kişi sizin kredinizi kolayca onaylatır. Sistemdeki aksaklık giderildikten sonra krediniz kullanıma hazır hale gelir.

KOMİSYONLA KREDİ VERENLER

Bankaların faiz durumu düşünüldüğünde tefeci diye adlandırılan kişiler daha az faiz istemektedir. Komisyonlu kredi de yüksek meblağ istediğiniz takdirde % 15 komisyon alacaklardır. Komisyon üyeleri sizden kendinizi tanıtan adres, telefon, gelir  ve sigorta durumunuz gibi bilgileri öğreneceği bir kağıtla gitmeniz faydanıza olacaktır. Çünkü onlar sizi o kağıtla tanıyabilirler. Çünkü sizin kredinizi onlar önce ödeyecek daha sonra sizden tahsil edeceklerdir. Onun için iki tarafında şeffaf bir iş çerçevesinde olmaları gerekmektedir.

Komisyonla Kredi Veren Firmalar veya Şirketler

Günümüzde bu gibi kolaylıklar varken hem bize kredi notumuzu yükseltme imkanı sunarken bunu kötüye kullanmamak yararımıza olacaktır. Söylemeden geçmeyelim ki her önünüze gelen komisyonla kredi veren firmalar güvenmemeniz faydanıza olacaktır. Ayrıca iyi bir araştırma yapmadan hiçbir sözleşmeyi imzalamayanız.