Şimdi sizlere  bambaşka bir kredi yolundan bahsedeceğim. Bilindiği gibi krediler kişilerin nakit ihtiyaçlarına cevap verebilmek adına genellikle banka kurumları aracılığı ile verilmekte olan paralara verilen isimdir. Ancak önceden yalnızca banka kurumları aracılığı ile yapılmakta olan bu işlem şimdilerde birden çok yöntem ile sağlanabilmektedir. Bu yöntemlerden bir tanesi de “faturaya kredi” yöntemidir. İlgili yöntem kapsamında başvuru yapabilmek adına yerine getirilmesi gerekli olan şartlardan ilki operatör farkı olmaksızın faturalı bir hatta sahip olmaktır.

Özellikle mevcutta bulunan idari takipleri olanlar,kredi sicilleri bozuk olanlar, ssk’sız olarak çalışmakta olanlar faturalı hatta verilmekte olan kredide bunların hiç birisinin herhangi bir önemi bulunmamaktadır.

Faturalı Hattı Olanlar Nasıl Nakit Bulabilir?

Yalnızca belirlenen şartlar olan

-Faturalı bir hatta sahip olmak,

   -İlgili hattı en az 6 aydır kullanıyor olmak,

  -Hatta yine 6 ay boyunca Türk Telekom, Sabit hatlı ev telefonu, doğalgaz veya elektrik su faturası olan yada internet sahibi olanlarda 1.500-TL ile 3.000-TL arasında nakit para temininde bulunabilmektedirler. İlgili kredi olanağına sahip olabilmek adına bu yöntem ile kredi olanağı sunmakta olan kişi yada kurumlara ulaşım sağlamak gereklidir ve tabiki bu ulaşım yolu internetten geçmektedir.

Turkcell, Vodafone, Türk Telekom, Doğalgaz, elektrik, su, sabit telefon faturalı hattı olanlara kredi imkanı

Herhangi bir kefil şartı aranmaksızın sunulan kredi olanağında 24 aya ve daha fazla vade seçeneklerini bulabilirsiniz. İlgili yöntemin oldukça güvenilir olması da tercih nedenleri arasında yerini almaktadır. Banka kurumları ile çeşitli nedenler ile ters düşmüş ve nakit ihtiyacı 4.000-TL tutarı geçmemekte olan bireyler için oldukça ideal bir sistemdir. Üstelik hukuki anlamda da herhangi bir yasa dışı olgu bulunmamaktadır.

İlgili sistem yalnızca faturalı olan hatlar adına uygunlanabilmektedir. İlgili kredi olanağını sağlamakta olan kişide sağladığı kişide aralarında imzaladıkları sözleşmenin esaslarına uygun davranmak durumundadır. Eğer her ikisinden bir tanesi uygunsuz bir davranışta bulunursa mesela borçlu kişi borçlarını ödemez ise alacaklı hukuki yollara başvurmaya yetkili kılınmıştır.

Yapılan işlem özetle şudur: Teknoloji mağazaları 24 aya varan taksitle cep telefonu satışı yapmaktadır. Bazı mağazalar bu taksitlendirme işini örneğin evkur gibi  senetle gerçekleştirmektedir. Kredi kartına da gerek yoktur. 24 ay taksitle size cihaz vermek için genelde istedikleri tek şey 6 aydır düzenli olarak ödediğiniz faturalı hatta sahip olmanızdır.

Yine aynı şekilde Operatörlerde kendilerinizden faturalı hat almanız halinde 24 aya varan taksitle cep telefonu satışı yapmaktadır.

24 ay taksitle yeni aldığınız cep telefonunu bu şekilde satış yapan bayiye ve başka ikinci el telefon satanlara hiç ürünün paketini açmadan satışını ortalama %10 -15 düşük ücretle geri satabilirsiniz.

Sonuç itibariyle elinize 24 ay taksitle geri ödemek kaydıyla nakit para geçmiş olacaktır.