Ülkemizde hızlı artan harcamalar, isteklerin artması, büyüyen ekonomiler ile gelirlerin bunları dengeleyememesi sonucunda kişiler bankaların verdiği kredi karta dayalı harcamalar yapmakta ve ay sonu geldiğinde hepsinin ödemesine yetişememektedir. Zaten dünya üzerinde de herkes kredi kartı kullanımı artmış durumda. İnsanlar artık düşünmeden alışveriş yapmakta ve istediklerine istedikleri an kavuşabilmekte özgür olmuşlardır. Hal böyle olunca ve bir çok bankada da aynı şekilde harcamalar olunca kişilerin borçları dağ kadar oluyor.

Borç Transfer Kredisi Veren Bankalar

Bankaların izledikleri politikalar işe yarıyor kişileri harcamaları kısmakta hep geç davranıyorlar. Ancak bankalar bunu da düşünmüş olacaklar ki artık bütün bankalar da oluşan borçlar için borç kapatma kredisi adı altında bize kredi veriyorlar. Bir çok bankada dağınık olan borçlarımızı tek çatı altında toplamamızı ve böylece kolay ödeme kolaylığı sağlıyor. Bu yapılandırmalar hem bankaya hem kişilere kolaylık sağlamaktadır. Bankalar bu uygulamayı sevmiş olmalı ki A bankasında kullanılan kredi B bankasına anında gönderilip, borç anında silinebilmektedir.

Gelelim hangi bankalarda bu kredilerin kullanıldığına; özgün bankacılığın mimari olan Garanti bankası ilk adımı atanlar arasında yer alıyor. Arkasından Yapı Kredi, Finansbank, Denizbank, Odeabank, Vakıfbank, Bankpozitif, Akbank, Türkiye Ekonomi Bankası, Ziraat Bankası, Burgan bank, Şekerbank   gelmektedir. Ayrıca bu borç transfer işini sevmiş olacaklar ki bunu banka şubelerine gitmeden rahatça telefondan mesajla veya internet bankacılığından sağlayabilmektedir.

Borçlarınızı Kapatın

Diyelim bu yapılandırma da borcunuzu ödemekte zorlandınız, o zaman tekrar yeni bir borç kapatma kredisi verilip size daha kolaylık sağlanmaktadır.  Banka müşterilerine borç transfer kredisi daha kolay veren bankalar tabii ki ödeme takibini iyi yapan müşterilerine daha kolay kredi verir. Size tavsiyemiz ödeyemeyeceğiniz kredilere girmemeniz ve kredilerinizi gününde ödeyerek temiz bir siciliniz olmasını sağlamanızdır. Kredi çekmeden önce bütün bankaları dolaşıp en uygun krediyi seçmeniz sizin yararınıza olacaktır.

Kredi Borcu Yapılandırma

Kolayca hesaptan borçlu hesaba geçmesi yani paranın elimize geçmeden ödenmesinin sağlanmasıdır. Ne diyelim hem zamandan tasarruf hem taksitlendirme yöntemi ile bizi sıkmayan  borç kapatma kredileri hayatımızı kolaylaştırdılar.