Sicilim Bozuk Hangi Banka Kredi Verir? El-Cevap:

Sicilim Bozuk Hangi Banka Kredi Verir? El-Cevap:

Bankalardan kredi alabilmek için kredi sicilleri artık çok daha önemli bir hal alıyor. Bankalar, kredi notu düşük olan kişilere artık kredi vermiyor. Bu durumda da sicilim bozuk hangi banka kredi verir sorusu kredi alamayan kişilerin aklına geliyor. Bankalar geçmiş dönemlerde belirli bir standarda sahip olmadan kredi verdi. Hatta bazı kişiler bankalarda tanıdığı olduğu için bile kredi alabildi. Bu kişiler bilinçsiz bir şekilde kredi kullandı ve uzun vadede kendileri büyük bir borcun içine girdi. Bu durumdan sadece tüketiciler değil bankalar da etkilendi. Bankaların ve tüketicilerin karşılıklı olarak etkilendiği bu durumda zararlı olarak ülke ekonomisi çıktı. Son yapılan araştırmalara göre bankalara kredi kartı ve kredi borcu olan kişilerin sayısı 1 milyona ulaşmış durumda. Her ne kadar bankalar şu an iyi durumda olsa da 2000’li yılların başında batık bankalar her gün gündeme gelmekteydi. Bu durumu aşabilmek için Merkez Bankası bankalara çok sıkı bir şekilde kredi verme kriterlerinin uygulanması emrini verdi. Bu nedenle sicili bozuk olan kişiler bankalardan kredi alamamaya başladı.

Kredi sicilinin yanı sıra bankalara borcu olan kişiler, kredi kartları nedeniyle sıkıntı yaşayanlar veya maaşlarında haciz bulunan kişiler bankalardan kolay bir şekilde kredi alamıyor. Belirttiğimiz bu noktalar aynı zamanda kredi notunu da oluşturan unsurlar. Sicili bozuk olan kişilerin banka kredisi alabileceği bankalar şu anda bulunmuyor.

Sicili Bozuk Olanlar için Kredi Veren Bankalar

sicili bozuk olanlara kredi var

sicili bozuk olanlara kredi var

Ancak Odeabank ve Kuveyt Türk kredi notu düşük olan kişilere kredi verebiliyor. Fakat bu kredi notunun hangi seviyelerde olduğu da önemli 1400 puan gibi sınırda olan kişiler bu bankalardan kredi alabiliyor. Bunun haricinde örneğin puanı 400 olan bir kişinin bu bankalardan kredi alması da çok mümkün olmuyor. Bu bankalar da ancak bir noktaya kadar düşük kredi notunu kabul edebiliyor. Sicilinizin her zaman bozuk olması gibi bir durum da söz konusu değil. Ödemelerinizi düzenlemeye koyduğunuz zaman sicilinizi zaman içerisinde düzeltebilir ve bankalardan kredi alabilirsiniz. Ancak bu aşamaya gelinceye kadar bankalar ile olan işlemlerinize çok dikkat etmenizi önermekteyiz.

One comment on “Sicilim Bozuk Hangi Banka Kredi Verir? El-Cevap:
 1. BİLAL RECEP ARABUL dedi ki:

  Merhaba ;

  Ben 20,000 tl lik kredi başvurusunda bulunmak istiyorum.
  36 ay vadeli
  Bankalardan kredi çekemiyorum
  Bu hafta içerisinde acil paraya ihtiyacım var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir