Senetle Kredi İsteyenler İçin Komisyon Oranları

Senetle Kredi İsteyenler İçin Komisyon Oranları

Bankalar para ihtiyacı durumların da ilk olarak akla gelen ve müracaat edilen yerler olmakla beraber maalesef ki para ihtiyacından dolayı kredi alma talebi ile bankalar giden her kişinin kredi taleplerinin onay alması da mümkün olmamaktadır. Çünkü bankalar kredi alma talebi ile gelen kişilerin belli başlı özellikleri taşımalarını istemekte ve bu özellikleri taşımayan kişilerin de kredi istemlerini kabul etmeyerek geri çevirmektedir. Bankalar için kredi notu yeterli seviyede olmayan, sicilleri bozuk olan ve isimleri kara listede bulunan, sahip oldukları gelirleri kredi taksitlerini ödemeye yetecek kadar yüksek olmayan ya da gelirlerini belgeleyemeyen kişiler riskli grupta olup ödemelerini düzenli yapacaklarına dair bir güven duygusu da oluşturmadıkları için sözü geçen bu kişilerin kredi alma talepleri maalesef ki kabul edilmeyerek geri çevrilmektedir.

%20 Komisyonla Senetle Para Veriyoruz

%20 Komisyonla Senetle Para Veriyoruz

İşte bu ve benzeri durumlar içerisinde bulundukları için bankalar tarafından nakit sıkıntıları giderilemeyen kişilere çözüm olanağı sunun başka yerler de bulunmaktadır. Bu yerlerin başında ise senet karşılığında kredi vererek insanların para sıkıntısını çözmeyi amaçlayan firmalar bulunmaktadır. Söz konusu bu firmalar da her iktisadi teşebbüste olduğu gibi kuruluş amacı olarak belli bir seviyede kar etmeyi ve kazanç sağlamayı seçmişlerdir. Söz konusu bu kazancı sağlamak için de insanlara senet karşılığında kredi olanağı sunar iken kendilerine de belli bir tutarda komisyon oranı belirlemektedirler.

Bu sebeptendir ki piyasada bulunan senetle kredi veren firmalar arasında sadece belli başlı birkaçı en çok tercih edilenler arasına girmeyi sağladıkları uygun oranlardaki komisyon oranları ile başarmaktadırlar. Başka bir deyiş ile senet karşılığında kredi hizmeti veren firmalar arasında aldıkları komisyon oranları açısında büyük farklar bulunmaktadır. Bu konu ile alakalı bilgi vermek ister isek vereceğimiz bu bilgi yalnızca genel olarak edinilmiş bir bilgi olmakla beraber herhangi bir teferruatı maalesef ki içermemektedir.

Söylenildiği üzere senet karşılığında kredi veren firmaların genel olarak belirledikleri komisyon yüzde yirmi (%20) civarlarında olup, söz konusu bu oran krediyi verecek firmaya ya da kredi almak isteyen kişiye göre değişmektedir.

5 comments on “Senetle Kredi İsteyenler İçin Komisyon Oranları
 1. yasin dedi ki:

  Yatırım amaçlı bir miktar para lazım yardımcı olursanız sevinirim..!!

 2. recep şahin dedi ki:

  Kredi notum düşük acil 10 bin liraya ihtiyacım var yardımcı olurmusunuz

 3. Esra dedi ki:

  Merhabalar tüm banka borçlarımı tek bir yerde toplamak istiyorum 20.000 e ihtiyacım var. Yardımcı olur musunuz

 4. Barış 20000 dedi ki:

  20000 TL TL’ye ihtiyaç var 4ayda kapatırım senet olur

 5. Sırcan Polat Çalık dedi ki:

  5000 ihtiyacım var 3ay sonra ödemeyle
  Yardımcı olabilirmisiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir