“Kredi Başvurusu”

En Kolay Nereden Nasıl Kredi Alabilirim Çekebilirim?

En Kolay Nereden Nasıl Kredi Alabilirim Çekebilirim?

Acil para ihtiyacı yaşadığımız dönemlerde bize çözüm olacak en makul yöntem kredi çekmek olmak ile beraber bugünkü yazımızda mevcut olan para ihtiyacını bu yöntem ile çözmek isteyen kişilere yönelik olarak “En kolay nereden nasıl kredi alabilirim, çekebilirim?” sorusuna cevap vermeye çalışacağız.

Bu noktada akla gelmekte olan yöntem bankalar aracılığı ile kredi almaktır. Söz konusu olan bu imkanı ülkemizde hizmet vermekte olan hemen hemen her banka sunmak ile beraber bu sürecin nasıl işlediği ile alakalı olarak bilinmesi gereken detaylar yazımızın devamında anlatılmaktadır. (daha&helliip;)

İnternetten Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İnternetten Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi çekme talebinde bulunma hemen hemen herkesin nakit sıkıntısı esnasında başvuracağı yöntemler arasında en mantıklı olanı ve en çok tercih edilenidir. Kredi işlemleri artık o kadar sıklaşmıştır ki ülkemizde milyonlarca kişi ihtiyacı ne yönde olursa olsun kredi alarak maddi ihtiyaçlarını çözüme kavuşturmuşlardır. Bu yüzden de kredi alma süreci artık iyice basitleşmiş ve hayatın rutin işlemleri arasında yerini almıştır.  (daha&helliip;)

Sicilim Bozuk Hangi Banka Kredi Verir? El-Cevap:

Sicilim Bozuk Hangi Banka Kredi Verir? El-Cevap:

Bankalardan kredi alabilmek için kredi sicilleri artık çok daha önemli bir hal alıyor. Bankalar, kredi notu düşük olan kişilere artık kredi vermiyor. Bu durumda da sicilim bozuk hangi banka kredi verir sorusu kredi alamayan kişilerin aklına geliyor. Bankalar geçmiş dönemlerde belirli bir standarda sahip olmadan kredi verdi. Hatta bazı kişiler bankalarda tanıdığı olduğu için bile kredi alabildi. (daha&helliip;)

İpotekli Kredi Çekmek İstiyorum

İpotekli Kredi Çekmek İstiyorum

İpotekli kredi nasıl çekilir, ipotekli kredi çekmek isteyenler ne yapmalılar? 100.000 TL kredi için ne kadarlık mal varlığı, gayrimenkül ipotek ettirilmelidir? gibi soruların cevabını sitemiz aracılığı ile bulabilirsiniz.
İpotek, bir kredi karşılığında teminat olarak gösterilen bir mal varlığıdır. Genelde bankalar tarafından ipotek sistemi kullanılmaktadır. Taşıt ve konut kredilerinde ipotek işlemleri yapılabilmektedir. Bankalardan alınan konut kredilerinde bu kredi ile alınan ev ipotek yani teminat olarak gösterilebilir. Aynı şekilde bankalardan alınan taşıt kredileri 0 km veya ikinci el olarak alındığında teminat olarak o araç ipotek altına alınır.

ipotekle kredi

ipotekle kredi

Bankalar, ipoteği bir garanti olarak görür ve borçların ödenmemesi durumunda kredi ile alınan araca el koyar. Senetle veya komisyonla alınan kredilerde de ipotek işlemleri uygulanabilir. Kredi alabilmek için elinde yeterli gelir olmayan veya başka bir durum öne süremeyen kişiler mal varlıklarını senete karşılık olarak ipotek gösterebilir. Bu kredilerin ödenmemesi durumunda aracı kurumlar taşınmaz mala el koyabilir. Bu hukuki bir dayanaktır ve ipotek gösterilirken çok dikkatli olunması gerekir. İpotekli kredi almak isteyen kişilerin aracı kurumlar ile iletişime geçmesi tavsiye edilir. Sitemiz içerisinde bu konu ile ilgili geniş bilgiler hızlı bir şekilde bulabilirsiniz.

İpotekli Kredi Borcumu Ödemezsem Ne Olur?

İpotek gösterildiyse öncelikle ipotek gösterilen mala el konulur. Diğer yöntemlerle alınan kredilerde de evlere veya iş yerlerine haciz işlemi uygulanması söz konusudur. Avukatlık olan kişilerin bu borçlarını kapatması için başka bankalardan kredi alması da pek mümkün değildir. Çünkü o zaman devreye kredi notu girmektedir. Kredi notu, hacizlik veya avukatlık olan kişileri affetmemektedir. Bu durumda kredi notu ve kredi puanı çok ciddi bir şekilde düşmektedir. Avukatlık olan kişilerin acil nakit ihtiyaçlarını çözebilmesi için senetle veya komisyonla kredi alması gerekir.

Kredi Başvurum Reddedilirse Kredi Puanım Düşer Mi?

Kredi Başvurum Reddedilirse Kredi Puanım Düşer Mi?

Bankalardan ev kredisi, ihtiyaç kredisi ve araç kredisi başvurusunda bulunabiliriz. Ama kredimizin onaylanabilmesi için kredi notumuzun yüksek olması ve daha önce kredi borcumuz var ise, düzenli ödemiş olmamız gerekmektedir. (daha&helliip;)

Konut Kredisi Kaç Yaşa Kadar Verilir?

Konut Kredisi Kaç Yaşa Kadar Verilir?

Türkiye orta halli geçinen insanların çoğunluğu olan bir ülkedir. Bu nedenle hayatımız boyunca bir ev sahibi olabilmek için çabalar dururuz. Bu zamanda nakit para ile bir ev sahibi olmak biraz hayal. Çünkü ev fiyatları yüksek ve o kadar nakit parayı maalesef ki çalışmakla biriktiremiyoruz. (daha&helliip;)

Kredi ve Borç Birleştirme Kredisi

Kredi ve Borç Birleştirme Kredisi

Bir çok insanın bir bankadan veya birkaç bankadan kredisi olabilir. Hele şu zamanda maalesef ki bu kişi oranı çok yüksek. Çekilen krediler ihtiyaçları karşılandıktan sonra ödemeleri bir hayli zorlaya başlamakta. (daha&helliip;)

Kredi Çekmek İstiyorum Şartlar Neler?

Kredi Çekmek İstiyorum Şartlar Neler?

Bilindiği gibi artık bankalardan kredi çekmek çok kolay bir süreç ve işlem değildir. Bir çok şartı yerine getirmek ve karşılamak gerekmektedir. Bankalardan kredi almak isteyen kişilerin bankaların istedikleri özel evrakları ve şartlar dışında ortak olarak taşıması gereken bazı bilgiler bulunmaktadır. Bunlar arasında pek çok nokta yer almaktadır. (daha&helliip;)

Konut Kredisi Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

Konut Kredisi Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

Evet evimizi bulduk beğendik bankaya başvurduk sıra bu başvurunun sonucunu beklemeye geldi. Unutmayalım ki ev seçimi bizim ödeme durumu ve gelirimiz kadar önemli.Bulunduğu semt,kaç yıllık olduğu ne kadarının tamamlanmış olduğu kredi sonucunu etkiliyor.O yüzden önce evi bulup sonra kredi başvurusu yapmak en iyisi.İnşaat aşamasındaki evin bile %80′ nin tamamlanmış olması gerekiyor. (daha&helliip;)

Go Top