İnternetten Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İnternetten Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi çekme talebinde bulunma hemen hemen herkesin nakit sıkıntısı esnasında başvuracağı yöntemler arasında en mantıklı olanı ve en çok tercih edilenidir. Kredi işlemleri artık o kadar sıklaşmıştır ki ülkemizde milyonlarca kişi ihtiyacı ne yönde olursa olsun kredi alarak maddi ihtiyaçlarını çözüme kavuşturmuşlardır. Bu yüzden de kredi alma süreci artık iyice basitleşmiş ve hayatın rutin işlemleri arasında yerini almıştır. 

Bankacılık işlemlerinin hemen hemen tümü de sektörün gelişimine paralel olarak oldukça kolay yapılmaktadır. Söz konusu bu durumda gelişen teknolojik şartların da etkisi oldukça büyüktür. Çünkü çağımızın en büyük teknolojisi internet olduğundan ve bankacılık sektörüne dair pek çok işlem internet üzerinden yapıldığından, kredi talebi ve başvurusu işlemleri de bu gelişmeden nasibini almıştır. Artık kredi talebinde bulunmak isteyen hemen hemen herkes söz konusu başvuruyu internet bankacılığı üzerinden yapabilmektedir.

internetten-kredi-basvurusu

internetten-kredi-basvurusu

İnternet Bankacılığı Üzerinden Kredi Başvurusu

Bu başvuru sürecinin detayları bankadan bankaya değişmekle birlikte genel olarak şu şekildedir:

  1. İlk olarak internetten kredi çekmek istediğimiz bankanın sitesine girmemiz gerekmektedir.
  2. Çekmek istediğimiz kredi tutarını ve kaç ay vade ile almak istediğimiz bilgilerini girdikten sonra aylık ödeme tutarımız hesaplanır ve bu ekrandan görmüş oluruz. Eğer aylık ödeme tutarı bizim için uygunsa kredi başvurusuna başlayabiliriz.
  3. Bu başvuru sürecinde talep edeceğimiz tutar belli bir miktara kadar olmaktadır. Banka tarafından belirlenecek olan bu tutarın üzerinde bir meblağa talep ediyorsak başvuruyu şubelerden yapmamız gerekmektedir.
  4. Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaramız ve cep telefonu numaramızı da girerek başvurumuzu tamamlayabiliriz.
  5. Eğer kredimiz onaylanırsa talep ettiğimiz tutar banka hesabımıza aktarılmaktadır. Ancak aktarılması için kredi almak istediğimiz bankaya ait bir hesabımız olması gerekmektedir. Eğer bahsi geçen bankaya ait bir hesabımız bulunmuyorsa paramızı hesabımıza aktarmak için banka şubesine gitmemiz ve söz konusu işlemi orada yapmamız gerekmektedir.
  6. Bütün bunların haricinde kredi çekmek istediğimiz bankanın mobil uygulamasını indirdikten sonra şifre ve kullanıcı adı oluşturarak giriş yaparsak, tek bir tuşla kredi talebinde bulunma hizmetinden de yararlanmaktayız.

Tüm bu işlemler size zor geliyorsa bizkredinizicekelim@gmail.com  dan ulaşınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir