En Kolay Nereden Nasıl Kredi Alabilirim Çekebilirim?

En Kolay Nereden Nasıl Kredi Alabilirim Çekebilirim?

Acil para ihtiyacı yaşadığımız dönemlerde bize çözüm olacak en makul yöntem kredi çekmek olmak ile beraber bugünkü yazımızda mevcut olan para ihtiyacını bu yöntem ile çözmek isteyen kişilere yönelik olarak “En kolay nereden nasıl kredi alabilirim, çekebilirim?” sorusuna cevap vermeye çalışacağız.

Bu noktada akla gelmekte olan yöntem bankalar aracılığı ile kredi almaktır. Söz konusu olan bu imkanı ülkemizde hizmet vermekte olan hemen hemen her banka sunmak ile beraber bu sürecin nasıl işlediği ile alakalı olarak bilinmesi gereken detaylar yazımızın devamında anlatılmaktadır.

Bankalardan Kredi Almak İçin Gerekli Olan Evraklar

 1. Nüfus cüzdanı, pasaport ya da sürücü belgesinden en az biri,
 2. Sahip olduğumuz geliri göstermekte olan imzalı ve onaylı sürücü belgesi,
 3. Banka şubelerinden edineceğimiz kredi başvuru formu,
 4. Son üç aya ait olan elektrik, su, doğalgaz ya da telefon faturası,
 5. İkametgah belgesi ve
 6. Bankaların spesifik olarak talep edeceği diğer belgelerdir.

Bankalardan Kredi Almak İçin Başvuru Yapılacak Yerler

 1. Kendinize en uygun herhangi bir banka şubesi,
 2. Bankaların hemen hemen hepsinin sahip olduğu mobil bankacılık uygulamaları,
 3. Yine pek çok bankanın sunmakta olduğu internet bankacılığı uygulamaları,
 4. Kısa mesaj ile kredi başvurusu yapma uygulamaları,
 5. ATM’ler üzerinden kredi başvurusu sistemi ve
 6. Yedi gün yirmi dört saat hizmet veren çağrı merkezleridir.

Bankaların Kredi Hizmetleri ile İlgili Detaylar Nelerdir?

 1. Ülkemizde hizmet vermekte olan bankaların hemen hemen hepsinde ihtiyaç kredileri için vade süresi en çok kırk sekiz aydır.
 2. Konut kredisi için ise bu süre genel çerçevede yüz yirmi ay olarak tespit edilmiştir.
 3. Faiz oranları ise her bir banka için farklılık göstermektedir.
 4. Hemen hemen her banka verecekleri krediler için belli tutarlarda masraflar talep etmekte bunun haricinde bir hayat sigortası yaparak bunun için bir ödeme talep etmektedir.

Bankalardan Kimler Kredi Alabilir?

 1. Mevcut olan kredi notu bankaların talep ettiği seviyenin üzerinde olan kişiler,
 2. Sahip olduğu geliri talep ettiği kredi taksitinin ödemesine yetecek seviyede olan kişiler,
 3. Yine sahip olduğu geliri bir belge ile sabitleyecek olan kişiler,
 4. Finansal sicili düzgün olan kişiler,
 5. Kara listede adı bulunmayan ya da söz konusu olan bu listeden adının silinmesinin üzerinden beş yıl geçmiş olan kişiler.

Kredi Başvurusu için Gerekli Şartlar

Bankalar en kolay kredi alınacak yerler arasında bulunmak ile beraber yukarıda belirtilmekte olan özellikleri taşımayan kişilerin hizmet alabilecekleri yerler aşağıda sıralandığı gibidir.

 1. Kredi Danışmanlık Firmaları

Bu yerler son zamanlarda bankalar aracılığı ile nakit ihtiyacını giderme konusunda sıkıntı yaşamakta olan kişiler tarafından en çok tercih edilen yerler olmak ile beraber vermekte oldukları hizmet bankalar ile borçlu kişiler arasında aracılık yapmaktır. Bu sayede hemen hemen herkes ihtiyaç duyduğu nakit parayı elde etme olanağı yakalamaktadır.

Bu firmalar ile alakalı olarak bilinmekte olan bir başka detay ise hiçbir şekilde bankalardan kredi alma imkanı bulunmayan kişilere vermekte oldukları senetle borç para verme hizmetidir. Bu sayede adı geçen bu yerlerden hiç kimse eli boş şekilde dönmemektedir.

 1. İkrazatçı Firmalar

Bu yerler de tıpkı bankalar gibi Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurulu’na bağlı olarak çalışmakta olup resmi olarak kredi veren yerler arasında bulunmaktadır. Bu yerler aracılığı ile mevcut olan para problemini çözen kişilerin sayısı son derece fazla olmaktadır. Bankalardan kredi alma konusunda sıkıntı yaşayan kişilere tavsiye edebileceğimiz yerler arasında bulunmaktadır.

 1. Para Veren Kuyumcular

kuyumcular

Yapmakta oldukları iş sebebi ile yüklü tutarlardaki paralar ile haşır neşir olan kuyumcular bu durumu bir alternatife çevirerek senet karşılığında altın ya da nakit para vermek sureti ile bir nevi kredi hizmeti uygulamaktadır. Bu sistemden faydalanarak kredi alan kişiler kuyumculara da belli oranlarda komisyonlar ödemek şartı ile para sıkıntılarını çözme olanağı yakalamaktadırlar.

 1. Faturalı Hatta Kredi Verenler

Bu sistem de sıklıkla uygulanmak ile beraber genel çerçevede faturamıza ek olarak yansıtılacak olan cihazlar yerine onların parasını alma uygulamasına dayanmaktadır. Yine belli oranlarda komisyonlar ile alınmakta olan bu kredi de son derece kullanışlıdır.

One comment on “En Kolay Nereden Nasıl Kredi Alabilirim Çekebilirim?
 1. Mehmet dedi ki:

  Merhaba şuan bankalar ve taksitli satış yapan firmalara 8000 lira kadar borcum var 3 ay işsiz kaldigimdan dolayı yapılandırma yapmak zorunda kaldım evin ihtiyaç ve giderleri olduğu için ödemeleri gecikmeli yapıyorum bu yüzden 8000 ile 10000 lira arasında krediye ihtiyacım var farklı farklı yerlere borcumu ödeyip tek yere ödeme yapmak istiyorum her ay elime gecen ile ödeme yapacağım miktarı bilerek hareket etmek istiyorum teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir