Acil para ihtiyacınız katlanarak artıyor olsa bile, mevcut borçlarınız sizi iyice bunaltmış olsa bile, hiçbir banka ya da firma size kredi vermeye yanaşmıyor olsa bile para bulmak için tefeciye gitmenize gerek yok. 

Tefecilik sistemi ülkemizde para bulmak için çözümsüz kalan kişilerin son çara olarak başvurduğu bir yöntem olmakla beraber bu yerlerden borç alarak çözüme ulaşmış tek bir kişi bile yoktur. Çünkü tefeciler borç para veren yerler gibi görünmekte ancak sonrasında sözde yardım ettikleri kişiyi eskisinden daha müşkül durumlara düşürmektedir.

Uyguladıkları oldukça yüksek tutarlardaki faiz oranları ve para verme sürecinde tercih ettikleri yöntemler ile tamamen zor durumdaki kişileri sömürmek üzere kurulmuş olan sistemleri şimdiye kadar pek çok kişinin hayatını karartmıştır. Üstelik yasalarımızca illegal olan bu yerler tarafından dolandırılıp bunu hukuki sürece taşımakta olan kişilerin büyük bir çoğunluğu gerekli olan delilleri sunamadıkları için kendilerini bu kişilerin elinden kurtarma şansı da bulamamaktadır. Ülkemizde tefecilerden şikâyetçi olunarak açılmış olan davaların hemen hemen hepsi delil yetersizliği ile sonuçsuz kalmaktadır.

Kredi Çekemiyorum Tefeci Arıyorum Demeyin

Hal bu iken anlatılan yerlerden para almak hiçbir şekilde akıl işi değildir. Yapmanız gereken en kolay işlem şudur.

Bimere yazabilir yahut bulunduğunuz ilçenin muhtarlık veya belediyesine giderek durumunuzu anlatabilirsiniz. Gerçekten ihtiyacınız varsa bu kurumlar herkese yardımcı olmaktadır.