Acil nakit para bulmak günümüzde çok kolaylaşmış durumdadır. Acil nakit nasıl bulunabilir öncelikle eş, dosttan veya güvendiğiniz kişilerde borç alabilirsiniz. Ama günümüzde onların ihtiyaçları artmıştır ve çoğu zaman bize yardımcı olamazlar. Ama üzülmeyin bankalar bu sorunları çözmek için kurulmuşlardır. Bunun için çalışan herkesin yaptığı gibi banka kredi kartları ve krediler ilk denenen yoldur. Ve bankalar çoğu zaman istediğimiz miktarları vermez. Bazı kurum ve kişilerce araya kişi sokmanız veya çok iyi gelir, sicilinizin olması gerekmektedir.

Bankalardan istediğiniz miktarı bulamadığınızda acil nakit ihtiyacı için bir çok yöntem bulunur. Bunların başında acil nakit veren siteler bulunmakta, bunlar sizlere kefil olarak bankadan kredi çekmenize yardımcı olmaktadır. Bu siteler ne kadar güvenilir olacağı tartışılır tabii ki. Elinizden geldiğince bunlara güvenmemenizi tavsiye eder, harcamalarınızı kısmanız sizin yararınıza olacaktır. Bunun dışında senetle borç veren kuyumcular bulunur. Ancak bu kuyumcular tefeciliğin diğer bir kolu olmuştur. Borcunuzu geciktirdiğiniz anda sizin başınızı daha kötü durumlar meydana getirebilir. Ayrıca bu yöntem bir suç olduğu da söylenmektedir.

İhtiyaçlar bitmiyor ve gün geçtikçe artıyor. Bunu ne kısıyoruz ne yetebiliyoruz. Onun için altın veyahut değerli eşyalarımızı satabiliriz. Teknoloji ile ilgili elimizde bulunan eşyalar daha çabuk satılacaktır. Yeteneklerinizi kullanarak ek işlere girebilirsiniz. Veya günümüzdeki yarışmalara konuk olup karşılığında ücret alabilirsiniz.

Yani klavye yazımınız iyiyse makale veya öğrencilerin ödevlerini, tezlerini yazabilirsiniz. İnternet kullanıyorsanız mutlaka sosyal medya hesaplarınız olur. Bunlarda takipçi sayınız fazla olduğu takdirde bu hesaplarınızı kolayca nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Eğitim seviyeniz var ise  öğrencilere ders verebilirsiniz. Çocuklara oyun kurabilir bu oyunların ince ipuçlarını gösterdiğinizde de bir ek gelir sağlayabilirsiniz.

Acil nakitlerde daha öncede söylediğim gibi tefeci diye adlandırılan kişilerden uzak durmalısınız. Çünkü bunların vadeleri çok kısa olup ayrıca aldığınız paranın iki, üç katına kadar fazlasını alırlar. Akıllı olun ne kuyumcuların imzalattığı senedi imzalayın ne tefecilerden para alın ne de size kredi çıkartacağız diyen kişilere itimat edin. Bunlar amacı zaten sizden para sızdırmak olup bunlardan uzak durmanız gerektiğini tekrar tekrar vurgulamaktayız.